Kurşun

Kurşun Metal Özellikleri

Kurşun

Kurşun Siparişi için Ankara Bronz

Kurşun hem sertlik hemde dayanıklılık sınırı ile dikkat çeken metal ürünler arasındadır. Ayrıca çok sayıda kullanım alanına sahip olan Kurşunın korozyon özellikleri de merak edilmektedir. Tatlı ve tuzlu suya dayanıklı olan Kurşun siparişi vermek için hemen firmamıza iletişime geçebilirsiniz. Ankara Bronz olarak tüm metal ürünlerinde kaliteli bir hizmet anlayışına göre yıllardır imalata devam ederken ayrıca uygun fiyatlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kurşun Kullanım Alanları

Havada kolayca okside olmayan Kurşun, korozyona karşı aşırı dirençlidir. Bu özelliği sayesinde metallerin kaplanmasında sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca bronz, lehim ve kurşun alaşımlarında da Kurşunın yeri önemlidir. Günümüzde en çok teneke üretiminde kullanılsa da Kurşun kullanım alanları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

Metal kaplama işlemleri
Teneke üretimi
Lehim yapımı
Kurşun alaşımı üretimi

Elbette Kurşunın kullanım alanları bunlarla da sınırlı değildir. Maddeler halinde sıralayacak olursak;

Yaşam alanlarındaki metalik süs eşyaları
Gemi ve uçak endüstrisi
Elektronik ve elektrik sanayi
Kimya sanayisi
Sabun, parfüm ve boya üretimi
Matbaacılık
Cam endüstrisi
Mutfak malzemeleri gibi çok sayıda alanda Kurşundan yararlanmaktadır.

Kurşun Genel Özellikleri

Kurşun metalinin çok sayıda özelliği bulunmaktadır. Atom ağırlığı, yoğunluğu, ses hızı, ısıl iletkenliği, buharlaşma ısısı, özgül ağırlığı ve elektrik direnci bakımından çeşitli değerlere sahip olan Kurşun, dikkatli bir şekilde üretilmesi gereken metallerdendir. Ankara Bronz olarak Kurşun üretimi gerçekleştirirken bu süreci yakından takip ediyor ve talep edilen boyutlara göre imalat sürecine devam ediyoruz.

Hava ile temas ettiğinde oksitlenmeyen Kurşun, levha ve tel haline getirilebildiği için kolayca şekillenebilmektedir. Haliyle kullanım alanı da geniş olan Kurşun için uygun firmalardan alışveriş yapmanız gerekir. Bu süreçte Ankara Bronz olarak sizlere talep ettiğiniz boyut ve standart şekillerde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Kurşun fiyatları konusunda da mutlaka firmamızı arayarak güncel bilgilere ulaşmanız gerekir. Çünkü metal ürünlerin fiyatları belirli dönemlerde güncellenmektedir. Ancak rekabetçi fiyat politikasına uygun olarak hareket eden firmamız bu konudaki tüm taleplerinizi anında karşılamakta ve memnuniyetinizi sağlamaktadır.