Kalay

Kalay Özellikleri

Kalay

Kalay Siparişi için Ankara Bronz

Kalay hem sertlik hemde dayanıklılık sınırı ile dikkat çeken metal ürünler arasındadır. Ayrıca çok sayıda kullanım alanına sahip olan kalayın korozyon özellikleri de merak edilmektedir. Tatlı ve tuzlu suya dayanıklı olan kalay siparişi vermek için hemen firmamıza iletişime geçebilirsiniz. Ankara Bronz olarak tüm metal ürünlerinde kaliteli bir hizmet anlayışına göre yıllardır imalata devam ederken ayrıca uygun fiyatlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kalay Kullanım Alanları

Havada kolayca okside olmayan kalay, korozyona karşı aşırı dirençlidir. Bu özelliği sayesinde metallerin kaplanmasında sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca bronz, lehim ve kurşun alaşımlarında da kalayın yeri önemlidir. Günümüzde en çok teneke üretiminde kullanılsa da kalay kullanım alanları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

Metal kaplama işlemleri
Teneke üretimi
Lehim yapımı
Kalay alaşımı üretimi

Elbette kalayın kullanım alanları bunlarla da sınırlı değildir. Maddeler halinde sıralayacak olursak;

Yaşam alanlarındaki metalik süs eşyaları
Gemi ve uçak endüstrisi
Elektronik ve elektrik sanayi
Kimya sanayisi
Sabun, parfüm ve boya üretimi
Matbaacılık
Cam endüstrisi
Mutfak malzemeleri gibi çok sayıda alanda kalaydan yararlanmaktadır.

Kalay Genel Özellikleri

Kalay metalinin çok sayıda özelliği bulunmaktadır. Atom ağırlığı, yoğunluğu, ses hızı, ısıl iletkenliği, buharlaşma ısısı, özgül ağırlığı ve elektrik direnci bakımından çeşitli değerlere sahip olan kalay, dikkatli bir şekilde üretilmesi gereken metallerdendir. Ankara Bronz olarak kalay üretimi gerçekleştirirken bu süreci yakından takip ediyor ve talep edilen boyutlara göre imalat sürecine devam ediyoruz.

Hava ile temas ettiğinde oksitlenmeyen kalay, levha ve tel haline getirilebildiği için kolayca şekillenebilmektedir. Haliyle kullanım alanı da geniş olan kalay için uygun firmalardan alışveriş yapmanız gerekir. Bu süreçte Ankara Bronz olarak sizlere talep ettiğiniz boyut ve standart şekillerde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Kalay fiyatları konusunda da mutlaka firmamızı arayarak güncel bilgilere ulaşmanız gerekir. Çünkü metal ürünlerin fiyatları belirli dönemlerde güncellenmektedir. Ancak rekabetçi fiyat politikasına uygun olarak hareket eden firmamız bu konudaki tüm taleplerinizi anında karşılamakta ve memnuniyetinizi sağlamaktadır.