Civa Çeliği

Civa Çeliği Özellikleri

Civa Çeliği

"Civa çeliği" terimi, genellikle yaygın bir endüstri standardı veya spesifik bir malzeme sınıflandırması olarak bilinmez. Ancak, genel olarak "civa" ve "çelik" terimleri ayrı ayrı kullanıldığında, her birinin farklı endüstrilerde ve uygulamalarda çeşitli kullanım alanları vardır.

Civa Celiği Genel olarak Bu Amaçlar İle Kullanılmaktadır ;

Termometre ve Barometre Üretimi: Civa, bu tür ölçü aletlerinde kullanılabilir.

Elektrik Kontakları: Civa, elektriksel anahtar ve kontaktlarda kullanılabilecek özelliklere sahiptir.

Aygıt Soğutma: Civa, yüksek sıcaklık dayanımı nedeniyle bazı elektrikli cihazlarda ısı transferi ve soğutma için kullanılabilir.

Cam Üretimi: Civa bazlı camlar, özellikle yüksek optik kaliteye sahip özel cam türlerinde kullanılabilir.

Civa Çeliği Kullanım Alanları:

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan Civa çeliği, Ankara Bronz üretim firmamız tarafından sizlerle paylaşılmaktadır. Teknik hırdavat pazarında ciddi talep gören civa çeliği ayrıca geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Takım imalatları başta olmak üzere aparat ve alet imalatında da kullanılan civa çelikleri aşınmaya karşı dayanıklıdır. Ayrıca yüksek dirençli olmasıyla tanınan bu ürünlerin diğer adı soğuk iş takım çeliğidir. Daha çok delici zımba, sabitleme pimi, matkap, kılavuz ve sabitleme ekipmanı takımlarının da imalatında tercih edilmektedir. Son olarak imalat sektöründe ve kesici takım tezgahlarında da civa çeliğinin yeri önemlidir.

Civa Çeliği Genel Özellikler

Ankara Bronz olarak kolay işlenebilir civa çeliği imalatına devam ediyoruz. Piyasada en çok silindirik dolu bir malzeme şeklinde tedarik edilen bu ürün tokluk değeri açısından en iyi çelik ürünleri arasındadır. Bununla beraber paslanmazlık kabiliyeti yüksek olan civa çeliğinin genel özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır;

Özgül ağırlığı 7,8 olan bu çelik türü farklı içeriklerden meydana gelmiştir. Silikon, demir, sülfür, vanadyum, manganez, karbon, fosfor ve kromdan oluşan civa çeliğiyle ilgili tüm bilgileri firmamızdan alabilir ve siparişlerinizi de iletebilirsiniz.

Ankara Bronz, bölgenin en iyi çelik ürünlerini imal ederken tamamen müşterilerimizin memnuniyeti doğrultusunda hareket etmektedir. Bununla beraber civa çeliği fiyatları konusunda da bilgi almak için firmamızla iletişme geçmenizi öneriyoruz. Uzun yıllardır Ankara’da çelik sektöründe en çok tercih edilen firmalardan biri olarak %100 müşteri memnuniyetini sağlamaya devam ediyoruz. Ankara Bronz metal ürünler konusunda ihtiyacınız olan tüm ürünleri kısa sürede imal ederek taleplerinizi karşılamaktadır. Hızlı teslimat ve uygun fiyat garantisi de uzun süredir sunduğumuz seçenekler arasındadır.