¬ GENEL BİLGİ
» GENEL BİLGİ

PRİNÇ (SARI)

Çubuk Lama Boru ve Profil Kangal Tel Levha / Şerit 

PİRİNÇ ( SARI ) MAMÜLLERİMİZ ( Özgül Ağırlığı: 8,5 )

 MS 58 : Çubuk, Lama, Altıköşe, Köşebent, İnce kangal tel olarak imal edilir.

MS 63 : Boru ve Profil olarak imal edilir.

MS 70 : Levha ve Şerit olarak imal edilir.

 

Ankara Bronz Kaliteli Pirinç İmalatı

Bakır ve çinko karışımıyla elde edilen sarı renkteki alaşımlar olan pirinç aslında birçok elementten oluşmaktadır. Demir, mangan, nikel, kurşun, kalay, arsenik ve fosfor gibi elementlerle ortaya çıkan pirinç her zaman işlenebilen malzemeler arasındadır. Ankara Bronz olarak pirinç imalatı gerçekleştirirken her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalara devam ediyoruz.

 

Pirinç Kullanım Alanları

 

Pirinç endüstri, mimari ve otomotiv sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Mimaride dekoratif raflar başta olmak üzere perdelikler, kapı kolları ve duş kapılarında kullanılan pirinç otomotiv sanayinde de boru ve termostat parçalarında çokça tercih edilmektedir. Endüstri sektöründe ise vanalar, valfler, kilit gövdeleri ve sıhhi tesisat malzemelerinde kullanılmaktadır.

 

Pirinç Çubuk Siparişi

 

Piyasada sarı metal olarak adlandırılan pirinç, çinko ve bakır alaşımından oluşmaktadır. Kolayca işlenebilen bu ürünlerin aşınma direnci de yüksektir. Ayrıca düşük ergime noktasına sahiptir. Firmamızdan sipariş edeceğiniz pirinç çubuklar başta olmak üzere pirinç metal ürünler her zaman kaliteli ve uygun fiyatlı olarak teslim edilir.

Elektrik ve elektronik sektörlerinde de sıkça yer bulan sarı metal, batarya ve musluklarda da uzun ömürlü olarak kullanılmaktadır.

Firmamızca üretilen pirinç mamullerimiz lama, çubuk, altıköşe, köşebent ve ince kangal tel olarak sipariş edilebilir. Ayrıca profil ve boru olarak da imal ettiğimiz bu ürünler talebe göre şerit ve levha şeklinde de üretilmektedir. Ankara Bronz olarak pirinç çubuk siparişi vermek isteyenler firmamızla iletişim kurarak detaylı bilgi alabilir.

Pirinçler %55’ten daha az bakır içerir. Beyaz pirinçler bu yüzden kolay işlenemez. Ancak sarı pirinçler kolay işlenebilme özelliğine sahiptir. Beyaz pirinçler sadece toz haline getirilerek kullanılabilir. Bir diğer pirinç türü olan dövülebilir pirinçler de genelde %62’den daha yüksek bakır içerir ve soğuk olarak işlenebilir.

Metal üretiminde bölgenin en çok tercih edilen firması olan Ankara Bronz olarak her türden metal imalatını gerçekleştirirken metal pirinç fiyatları konusunda daima uygun fiyatlar sunmaya devam ediyoruz. Rekabetçi fiyat politikası sayesinde daima müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak amacıyla çalışmalarımıza devam ederken pirinç dışındaki tüm ürünleri ve standartlarını da yine tarafımızdan öğrenebilir ve sipariş edebilirsiniz.