¬ KESTROİL
» KESTROİL
KESTOİL ( PA 6G ) + Yağlayıcı
Genel Özellikler
* Kestamid'e göre çok daha düşük sürtünme katsayısı
* Yüksek aşınma dayanımı
* Yüksek darbe dayanımı
* Yüksek kristal yapı
* Daha yüksek ölçü stabilitesi
* Kestamid'e göre çok daha düşük su emmesi
* Aşındırıcı çamur ve deniz suyunda mükemmel performans
* Yağlamanın zor veya imkansız olduğu oramlar için ideal
* Yüzeylerde çok düşük ısı birikimi
* Korozyona dayanıklı
* Birçok kimyasal maddeye mükemmel dayanım
* Kolay mekanik işlenebilme
* Sessiz ve darbesiz çalışma
* Gıda ve ilaç temas eden yerlerde kemik renginde
 
Ürünün Açıklaması
Kestoil, kendinden yağlamalı, sağlam, aşınmaya dayanıklı, düşük sürtünme katsayılı, başka malzemelerde bir arada bulunmayan birçok özelliği bünyesinde barındıran, yağlamasız yataklar ve kızaklar için ideal bir mühendislik plastiğidir. Kestoil üretimi sırasında bünyesine çeşitli yağlayıcı, darbe ve aşınma dayanımını arttırıcı katkılar ilave edilmiş Kestamiddir. Yağlayıcı katkılar, malzemeyle bütünleşerek onun ayrılmaz ve homojen bir parçası olmuşlardır. Yağlayıcı katkılar, en ağır çalışma koşullarında bile dışarı çıkmaz, akmaz ve malzemeden ayrılarak onu kuru bırakmaz.

Kestoil yüzeyinden ne kadar talaş kaldırılırsa kaldırılsın, malzemenin yağlayıcı katkılı özelliği değişmez. Elle ve dokunmayla yüzeyde yağ hissi alınmaz çünkü katkı maddeleri tüm malzemenin içine dağılmıştır. Mekanik işleme ve talaş kaldırma Kestoil ün yağlayıcı özelliklerine tesir etmez.

Kestoil yatak malzemesi olarak, normal döküm poliamidlerden 5-7 defa daha fazla aşınma dayanımına sahiptir. Bu dikkate değer sonuç, malzemenin kendinden yağlama özelliğinin çalışma esnasında sürtünme katsayısını çok düşük tutması ve dolayısıyla iki sürtünen malzeme arasında ısı meydana gelmemesini sağlamasından kaynaklanmaktadır. Kendinden yağlamalı olmayan malzemelerde ise dışardan yağlamak suretiyle bu sürtünme azaltılmaya çalışılmakta, fakat yağın azaldığı veya tamamen yok olduğu zamanlarda sürtünmeden meydana gelen ısı aşınmayı artırarak malzemelerin ömürlerini kısaltmaktadır.
 
Kullanım Alanları
* Sıyırıcı Bıçaklar
* Yataklar
* Kesim Pres Tablaları
* Kablo makaraları
* Gıda makine parçaları
* Rondelalar
* Kasnaklar
* Aşınma plakaları
* Contalar
* Kızaklar