¬ GENEL BİLGİ
» GENEL BİLGİ

Çubuk Lama Boru ( Düz-Kangal ) Levha / Şerit Topraklama Çubuğu 

BAKIR MAMÜLLERİMİZ ( Özgül Ağırlığı: 8,9 )

 

ECU % 99,9 : Elektrolitik, 58 iletkenliğinde olan bakır malzemesi dalma erezyonda elektrot, yüksek alçak akımlı pano ve trafolarda bara olarak kullanılır. Standart ürünlerimizin arasında: Çubuk, Lama, Düz boru, Kangal boru, Kutu Profil, Topraklama çubuğu - levhası, Çatı kaplama, Bakır fittings ve ince teller. Ayrıca standartı olmayan lama ölçüleri istenilen ebatlarda dövme işlemi yapılarak gerekli ölçüye getirilir.

 

CU-Cr-Zr ( Krom alaşımlı ) Yüksek elektrik iletkenliği, Yüksek  sıcaklıklarda sertlik ve mukavemet isteyen parçalar: Düşük karbonlu çeliklerin ( Panel radaytör, Benzin depoları, vs...), Galvenizli saçların ( Otomotiv ve beyaz eşya ) kaynağında nokta kaynak elektrodu ve dikiş kaynak diski, Punta kaynak makinalarında elektrod tutucu olarak, Erezyon makinalarında dalıcı elektrod, trafolarda irtibat barası olarak kullanılmaktadır.

 

Cu-co-Ni-Be ( Berilyum alaşımlı ) Bakır daha düşük iletkenliğe karşılık daha yüksek sıcaklıklarda daha yüksek sertlik ve mukavemet isteyen parçalarda, Paslanmaz saçların nokta kaynak elektrodu ve dikiş kaynak diski. ( Beyaz eşya ) Çelik hasır, jant ve zincir imalinde punta kaynak elektrodu, Pirinç, Alüminyum, Zamak ve Plastik enjeksiyon makinalarında kalıp memesi olarak görev yapmaktadır.

 

Bakır Kullanım Alanları
Ankara Bronz olarak ihtiyacınız olan her türlü bakır malzemeler için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Bu süreçte bakır kullanım alanları da merak edilmektedir. Her zaman kaliteli ve güvenilir bir şekilde imalat sürecini yöneten firmamız, paslanmaz özellikli bakır siparişlerini almayı sürdürüyor. İlk olarak bakır; ulaşım başta olmak üzere inşaat, elektronik, elektrik, sanayi, kimya, boya sanayi, kuyumculuk ve endüstriyel donanım gibi pek çok alanda tercih edilmektedir. Ayrıca paslanmaz özelliği sayesinde soğuk hava makine ve teçhizatlarında kullanılan bakır, dış kaplamalarda her zaman tercih edilmektedir. Ancak günümüzde en çok inşaat, makine ve teçhizat ile elektrik üretim – iletim tesislerinde kullanılmaktadır.

 

Bakır Ürünlerinde Kaliteli Üretim
Firmamız uzun yıllardır bu sektörde yerini almakla beraber kalite ve gelişme prensiplerinden ödün vermeden hizmetlerine devam etmektedir. Talep edeceğiniz boyut ve ağırlığa göre siparişlerinizi verirken ayrıca uygun fiyat avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Metal ürünlerden olan bakırın üretim süreci de pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Kırma ve öğütme işlemleriyle başlayan bakır üretim sürecinde madenin konsantrasyonlarının artırılması amacıyla flotasyon çalışmaları başlatılmaktadır. Öncelikle suyu seven ve sevmeyen bileşikler farklı çözücülerde yüzdürülür ve bu işleme flotasyon adı verilir. Gelişi güzel bir şekilde uygulanmayan bu çalışma Ankara Bronz olarak başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Her zaman standartlara göre bakır üretimi gerçekleştirirken daima müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaya devam ediyoruz. Her türlü bakır ürünü için bizi arayarak fiyat bilgisi de alabilirsiniz. Bakır lama başta olmak üzere;

- Bakır boru taslak
- Bakır çubuklar
- Yassı teller
- Bakır boru düz
- Bakır boru kangal
- Bakır levha
- Kurşun ya da çinko levha
- Bakır boru gibi ihtiyaçlarınızı firmamızdan karşılayabilirsiniz.

 

Bakır kullanım alanları dışında bakır boru çeşitleri konusunda da ihtiyaç duyduğunuz her türlü ürünü şirketimizden karşılayabilirsiniz. Talepleriniz doğrultusunda dünya standartlarında üretim gerçekleştiren Ankara Bronz, bulunduğunuz adrese güvenli bir şekilde siparişlerinizi ulaştırmaktadır. Yılların firması olarak bakır ürünlerinde bugüne kadar her zaman uygun fiyat ve kaliteli teslimat garantisi veriyor ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.